Fotografia ślubna – nowe trendy

Każdy z nas myśląc o fotografii ślubnej ma przed oczyma parę młodą w stroju weselnym, która uczestniczy w plenerowej sesji tematycznej. Niektórzy często jednak zapominają, iż owa sesja to tylko część zlecenia fotografa.

Bardzo zdumiewającym jest fakt, iż w dobie rozwoju techniki cyfrowej, jak również niesamowitej rewolucji jaką daje obróbka oraz retusz zdjęć, coraz to częściej powraca się do uzyskiwania efektów łudząco przypominających starą, archaiczną fotografię.

Przestaje już dziwić fotografia ślubna, która swym stylem przypomina pamiątki ślubne z czasów gdy nasze babcie i nasi dziadkowie stawali na ślubnym kobiercu. Nie chodzi oczywiście o to by fotografowie nagle odkurzyli stare aparaty fotograficzne, ale o to by dzięki nowej technologii uzyskiwać fotografie ślubne pozorowane na styl z minionej epoki. Nowa moda dotycząca umiłowania do starych fotografii tyczy jedynie fotografii ślubnej, jedna już nie weselnej. Natomiast najlepsi w dzisiejszych czasach fotografowie o najwyższej renomie, mają zwykle zarezerwowane terminy na wiele miesięcy . Zatem pamiętajmy, że też skorzystanie z ich usług bez długiego okresu rezerwacji terminu jest po prostu niemożliwe. Natomiast podczas trwania wesela chcielibyśmy aby obrazy były żywe, kolorowe, jak również niezwykle wyraźne. Skąd ta rozbieżność? Z pewnością to tymczasowy modny trend. Również bardzo często mamy do czynienia w branży fotograficznej ze zmianami stylu podążającego za modą. Dlatego może jednak podczas dokonywania wyboru stylu ślubnych fotografii warto pozostać przy bardziej neutralnych formach.

Data publikacji