Konkursy fotograficzne

konkursPodnosić swoje umiejętności fotograficzne można poprzez uczestnictwo w różnych konkursach lokalnych czy tez międzynarodowych a nawet takich prestiżowych jak World Press Photo. Niektóre konkursy są odpłatne, ale dzięki temu wyzwanie jest dużo większe, gdyż jest większa konkurencja i nagrody są cenniejsze. Wszyscy znani fotografowie uczestniczą w konkursach bo nie ukrywając jest to reklama ich twórczości i nazwiska – ktoś kto wygra jest doceniany i jego zdjęcia są pokazywane w mediach bez nakłady finansowego.

Można to także przyjąć jako inwestycję w siebie, gdyż zwycięzcy często otrzymują nowe zlecenia od np., agencji fotograficznych. Każdego roku istnieje bardzo dużo konkursów w samej Polsce, a gdyby uczestniczyć w konkursach o zasięgu światowym to trzeba by tylko skupić się na nich zamiast na zleceniach od klientów. Co prawda niekiedy nagrody w konkursach są atrakcyjne i można by się zastanowić czy nie porzucić zwykłej pracy. Główne nagrody w konkursach są zazwyczaj sponsorowane przez znanych producentów sprzętu fotograficznego jak Canon, Nikon, Sony, Pentax itd. Nagrody finansują także znane wydawnictwa fotograficzne.

Portfolio to niezbędnik każdego fotografa, niezależnie czy zajmuje się on tylko fotografią sportową czy ślubną. W końcu zdjęcie powinno się pokazywać innym a nie tylko robić dla siebie i schować do pudełka. Dzisiaj najpopularniejszym sposobem jest tworzenie swojego portfolia w wersji elektronicznej, np., w formie galerii internetowej. Istnieje bardzo dużo systemów dzięki czemu nie musimy znać się ani trochę na budowie stron, a tylko wybieramy zdjęcia, które chcemy publikować i system wygeneruje nasze dzieło.

Więcej konkursów na stronie www.animatorzy.org.pl.

Data publikacji