Jak wybrać fotografa na ślub?

slubWybór fotografa na ślub i wesele to decyzja, która nie powinna być dziełem przypadku, gdyż mamy tylko jedną jedyną szansę uwiecznienia tych niepowtarzalnych wydarzeń.
Bardzo wiele osób kieruje się poleceniami znajomych – pamiętajmy jednak, że nie wystarczy poprosić o namiary, ale powinniśmy zapytać o to, jak przebiegała współpraca, czy były jakieś problemy albo różnice zdań, czy zlecający zdjęcia są zadowoleni, a także obejrzeć zdjęcia.

Wiadomo bowiem, że w portfolio fotografowie umieszczają tylko wybrane, najlepsze ujęcia – w albumach znajomych możemy więc zobaczyć, czy pozostałe nie odbiegają od nich poziomem, a także, czy sam album skomponowany jest estetycznie. Ważne jest stawianie na doświadczonych wykonawców z okolicy, gdyż fotografia ślubna to dziedzina wymagająca, w której trzeba umieć radzić sobie z różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wskazane jest też spotkać się z fotografem przed podpisaniem umowy i omówić nasze oczekiwania oraz szczegóły jego pracy. Możemy również skorzystać z narzeczeńskiej sesji zdjęciowej w studiu lub plenerze – wielu fotografów przy pełnej obsłudze przygotowań i wesela zapewnia ją gratis do ślubnego reportażu czy pleneru – oczywiście już po zawarciu umowy. To dobra okazja, aby wzajemnie się poznać, dotrzeć i odbierając zdjęcia z sesji wskazać, na czym najbardziej zależy nam podczas ślubu.

Z kim do zdjęcia

Młodzi małżonkowie pragną, aby ten wyjątkowy dzień, jakim jest ślub, został uwieczniony na zdjęciach. Do sesji ślubnej trzeba jednak odpowiednio się przygotować. Podstawową kwestią jest to, kto powinien wziąć udział w takiej sesji. W tym przypadku nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Można po prostu zastanowić się, jaka opcja wydaje nam się najlepsza.
Sesja tylko we dwoje nie jest brakiem taktu. Wręcz przeciwnie. Fotografia ślubna skupia się bowiem przede wszystkim na świeżo upieczonych współmałżonkach. Jeśli na zdjęciach jest tylko para młoda, daje to wrażenie intymności, zapatrzenia w siebie nawzajem, cieszenia się sobą. Z pewnością nikt nie odbierze źle takiej decyzji.
Złym pomysłem nie jest także sesja ślubna wspólnie ze świadkami. Odgrywają oni przecież bardzo ważną rolę. Jeżeli chcemy, możemy także uwiecznić na ślubnych fotografiach naszych rodziców. Para, która ma już dzieci może zabrać je na sesje. Maluchy z pewnością będą zachwycone. Zapraszanie na sesję ślubną większą ilość gości raczej nie ma sensu. Będą oni przecież na zdjęciach z uroczystości.
Każda para musi sama zdecydować z kim zrobią sobie ślubną sesję fotograficzną. Należy jednak pamiętać, że kilka zdjęć warto zrobić sobie tylko we dwoje. W końcu to nasz dzień.

Data publikacji