Obróbka zdjęć

editorKażda osoba zajmująca się fotografią doskonale wie, że zanim zdjęcie trafi do publikacji zostaje poddane obróbce w różnorodnych programach graficznych. Najpopularniejszym i zarazem najbardziej zaawansowanym programem jest Photoshop. Niemalże wszystkie agencje zajmujące się fotografią używają właśnie tego programu do edycji swoich zdjęć. Program dosłownie potrafi dokonać cudów.

Wszystkie zdjęcia będące na bilbordach reklamowych przechodzą znaczną modyfikację. Korygowana jest w szczególności uroda modeli i modelek – delikatne podciągnięcie ust, lekko przymknięte oczy, mniejsze czoło i po pewnym czasie ze zwykłego zdjęcia modelki możemy zrobić prawdziwe arcydzieło. Programy graficzne są dzisiaj niezbędnym elementem fotografa co pozwala właśnie na poprawę zrobionych zdjęć. Możemy dodawać więcej świata i wycinać/wklejać obiekty, możemy zmieniać kolory i kontrast oraz nasycenie – ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Innym programami są np. Gimp czy Corel, lecz wszystkie są płatne, a najdroższy jest właśnie produkt firmy Adoby czyli Photoshop.

Zaletą posiadania galerii w Internecie jest możliwość wysyłania linku do znajomych, dzięki czemu możemy udostępniać zdjęcia wszystkim bez poświęcania mnóstwa czasu na spotkania. Przykładowymi, darmowymi miejscami gdzie możemy założyć swoją wirtualną galerię są : Google picasa, flickr.com, fotoblur.com czy 1x.com. Ostatnio istnieje pewna moda na publikowane zdjęć na serwisach społecznościowych, w tym na facebooku. Gdy wgramy tam zdjęcie wszyscy nasi znajomi zobaczą je od razu i chęcią komentują .

Wybierz fachowe tworzenie stron Lublin.

Data publikacji